2020’nin En İyi Bluetooth Kulaklık Modelleri

Kulaklık teknolojisinin gelişmesiyle birlikte son dönemlerde bluetooth kulaklıklar ön plana çıkmaya başladı. Bazı modeller ses, batarya ve bluetooth konusunda ciddi bir şekilde ilerleme kaydederek modellerini güçlendirdi. Bizde sizler için bu bluetooth kulaklık modellerini derledik. İşte o sıralama;

Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds

Listenin ilk sırasında dev teknoloji devi olan Samsung’un Galaxy Buds‘ları yer almakta. Galaxy Buds, Samsung’un tasarlamış olduğu en iyi Bluetooth kulaklık diyebiliriz. Pek çok teknoloji tutkununun favori kulaklıkları arasında yer almakta. Kulaklık çift mikrofon sayesine dışarıdan gelen gürültü kirliliğini tamamen önlemekte. Galaxy Buds’lar 6 saate kadar kesintisiz olarak çalışmakta. Cihazda 5.0 Bluetooth bulunması ise ayrı bir ayrıcalık katıyor. Cihazın fiyatı ise 600-900 tl arasında değişkenlik göstermekte.

Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro

Tabii ki listemize eklemezsek ayıp ederdik. Fakat eklemekte haklıyız çünkü gerçekten çok iyi bir kulaklık. Cihazın gerçekten çok iyi bir gürültü önleyici özelliği bulunmakta. Kulaklığı taktığınız andan itibaren sanki farklı bir dünyada müzik dinliyormuş havası katıyor. Ayrıca cihaz üç farklı silikon uçla birlikte geliyor ve bu uçlar sayesinde kulak kanalınızı tamamen kapatabiliyorsunuz ve tek seferde 4.5 saate kadar çalışmakta. Cihaz 10 metre uzaklıkta dahi çalışmakta. Bu cihazın en uyumlu olduğu modeller ise tabii ki de Apple’ın kendi telefonları. Fakat cihazın yüksek fiyatından dolayı çoğu kişinin alamadığı bir kulaklık diyebiliriz. Cihazın fiyatı 1.400 – 1.500 tl arasında değişkenlik göstermekte.

Huawei Free Buds 3

Huawei Free Buds 3

Bu kulaklıkta 5.1 Bluetooth sürümü bulunmakta ve buda cihazı öne çıkartan özellikleri arasında yer alıyor. Çift mikrofonu sayesinde gürültüleri engellemekte. Ayrıca cihazın hoparlörleri bass kanalları ile donatılmış. Cihaz tek seferde 4 saate kadar çalışmakta. Tasarım olarak diğer bluetooth kulaklıklardan biraz daha büyük. Bu cihazın mikrofon sayısının azlığı, sürücü birimi boyutu ve su sıçramalarına karşı dayanıksız olması dezavantajları arasında yer almakta. Bu cihazı 900 – 1.000 TL fiyat aralığında bulabilirsiniz.

Anker SoundCore Liberty Neo

Anker SoundCore Liberty Neo

3. sırada ise Anker SoundCore Liberty Neo bulunmakta. Çoğunuzun belki duymadığı bu kulaklık özellikleri bakımından diğer kulaklıklardan daha iyi bir performans sergilemekte. Sürücü birim çapı 6 mm ve 5.0 bluetooth sürümü ile cihaz kutudan çıkmakta. Cihaz 3.5 saate kadar kesintisiz kullanım sunmakta. Ayrıca cihazda özel BassUp teknolojisi de bulunmakta. Anker SoundCore Liberty Neo‘nun fiyat aralığı ise 550 TL’den bulunabiliyor.

Xiaomi AirDots

Xiaomi AirDots

Cihazı bende kullandığım için rahatlıkla önerebilirim. Cihaz, 5.0 Bluetooth sürümü ile kutudan çıkmakta ve sürücüler 3 saate kadar çalışmakta. Şarj kutusu ise cihazları 3 – 4 kere şarj edebiliyor. Cihaz kutudan ayrıca 3 adet silikon uç ile çıkmakta ve kulak kanalını tamamen kapatmakta. Ses konusunda ise çok takıntılı değilseniz ciddi anlamda doyurucu. Biraz bass fazlalığı var. Kutu ise 2 saat içinde şarj olmakta. Cihazın tek eksik noktası ise gürültü önleyicisinin olmaması. Bu yüzden sokakta birisiyle konuşurken araba sesleri dahi karşı tarafa gidebilmekte. Cihazın fiyatı ise 140 TL.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0