GSM Operatörlerinin Bayramda Yaşattığı Aksaklık

Bugün ailenizin,akrabalarınız ya da arkadaşlarınızı bayramını kutlamak için aradığınızda ulaşamadığınız oldu mu ? Eğer cevabınız evet ise yalnız değilsiniz. Bugün pek çok kişi aradığı kişiye ulaşamadı Türkiye’nin en çok kullanılan Turkcell,vodofone ve Türk Telekomun kendi aralarındaki şebekelerdeki yoğunluk ve altyapı yetersizliği nedeniyle neredeyse 8-10 saat insanlar birbirine ilk aramada ulaşamadı.

Peki bunun sebebi ne?

Türkiye’deki Turkcell, Vodofone ve Türk Telekom gibi şirketlerin kendi aralarında bağlantı kabloları döşemiyor. Bunun sebebi ise şirketlerin kendi aralarında kuracakları bağlantı kabloları için birbirlerinden fahiş ücretler talep ediyor bundan dolayı şirketlerin ortak bir noktada buluşamaması nedeniyle bu bağlantı kabloları kurulamıyor ve bu yüzden farklı hatlardaki arama kotaları çok düşük bundan dolayısıyla ufak bir yoğunlukta hatlar çöküyor.

Çözüm olarak izlenecek yol aslında o kadar da zor değil. Ülkemizdeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ya da her işte olduğu gibi cumhurbaşkanımızın çabaları ile de şirketleri bir masa etrafına toplayıp anlaşmalarını sağlayarak aralarındaki altyapıyı sağlayarak aslında bu sorunu kolaylıkla çözülebilir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

One thought on “GSM Operatörlerinin Bayramda Yaşattığı Aksaklık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0