Evde İzlenebilecek En İyi 5 Virüs Salgını Filmleri

Sokağa çıkma yasağı ve karantine günlerinden dolayı insanlar evde kendi aktivitelerini üretmeye başladı. Bu aktivitelerin en başında ise film ve dizi izlemek yer alıyor. Daha öncede Netflix’te izlenebilecek 5 film serisini sizlerle paylaşmıştık. İsterseniz buraya tıklayarak diğer yazımızada göz atabilirsiniz. Devam edecek olursak insanların kendilerini bilinçlendirmeleri maksadıyla izlenebilecek en iyi virüs salgını filmlerini sizler için derledik. Çünkü ülkemizde virüs salgını çok hızlı bir şekilde ilerlemekte ve insanların artık bilinçlenmesi lazım. Lafı fazla uzatmadan gelin bu filmlerin IMDB puanlarını ve konularını inceleyelim.

1. Twelve Monkeys ( 12 Maymun )

. Twelve Monkeys ( 12 Maymun )

1995 yapımı bilim kurgu şaheseri olan Twelve Monkeys, virüs salgınının patlak vermesinden sonra insanlar kendilerini virüsten korumak amacıyla yer altında saklanıp bir zaman makinesi geliştirdikten sonra virüsü çözmeye ve durdurmaya çalışmakta. Başrolde ise Bruce Willis yer alıyor.
Imdb: 8.0

2. Children of Men ( Son Umut )

Children of Men ( Son Umut

Film 2027 yılında geçmekte. Son doğan çocuktan itibaren 19 yıl geçmiş ve belli olmayan sebeplerden dolayı insanların üremesi kesilmekte. Bununla birlikte politik sıkıntılar ortaya çıkmakta ve ülkelerde sorunlar çıkmakta. Bazı insanlar bu durumu çözmeye çalışmakta. Film 2006 yapımı ve başrollerde ise  Julianne Moore, Clive Owen, Chiwetel Ejiofor yer almakta.
Imdb: 7,9

3. 28 Days Later ( 28 Gün Sonra )

28 Days Later ( 28 Gün Sonra ) Evde İzlenebilecek En İyi 5 Virüs Salgını Filmleri

Bir grup insan maymunlar üzerinde deney yaparken, bir diğer aktivist insan grubu bu maymunları serbest bırakmakta. Bu yüzden dünya’ya virüs salgını bulaşmakta. Hastanede yatmakta olan bir hasta olaylardan 28 gün sonra uyanıyor ve karşılaştığı manzara karşısında dünya da kalmakta güçlükler çekiyor.  Bu hastalık ise bulaştığı insanları son derece agresif, sinirli ve delirmiş bir ruh haline sokmaktadır. Film 2002 yapımı ve başrolde ise  Jeremy Renner, Rose Byrne, Robert Carlyle yer almakta.
Imdb: 7,6

4. I am Legens ( Ben Efsaneyim )

Evde İzlenebilecek En İyi 5 Virüs Salgını Filmleri

Bilim adamları kanseri yenmek amacıyla deney yapmaları sonucu işe yarar bir ilaç elde etmeyi başardılar fakat bu ilaç insanların zombiye dönüşmesine sebep oluyor. Kahramanımız ise bu filmde hayatta kalan insanlarla iletişime geçmeye çalışmakta ve hastalığa bir tedavi bulmayı amaçlıyor. Başrolde ise Will Smith yer almakta.
Imdb : 7,2

5. Carriers ( Veba )

Evde İzlenebilecek En İyi 5 Virüs Salgını Filmleri Carriers ( Veba )

Dünyadaki çoğu insanın ölmesine yol açan bir virüs yüzünden 4 arkadaş kendisini kurtarmaya çalışmakta. Filmin başrollerinde ise Josh Hartnett, Chris Pine ve Lou Taylor Pucci yer alıyor.
Imdb : 6,0

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0