Facebook ve Instagrama Müzik Desteği Geldi

Facebook ve Instagram story ve profilinize ekleyebileceğiniz müzik desteğini sonunda Türkiye’ye getirdi. Yabancılarda gördüğümüz storylerde gördüğümüz “Bu müzik ülkenizde kullanılamıyor” yazısı artık tarihe karışacak gibi gözüküyor. Lafı fazla uzatmadan gelin bu özelliklere göz gezdirelim.

Facebook ve Instagrama Müzik Desteği Geldi

Müzik Desteği Her yerde!

Bugünden itibaren, Facebook ve Instagramda kişisel videolarınıza 39 milyonluk müzik kütüphanesinden istediğiniz müziği seçebileceksiniz. Bu güncelleme, Facebook profillerinize istediğiniz şarkıyı ekleyebilecek ve en başa sabitleyebilme imkanı sunacak. Ayrıca storylerde şarkı sözleri ve stickerlarda eklenebilir duruma geldi. Eğer paylaşılan şarkı sözleri mevcut sa hikayede istediğimiz gibi oynama yapabileceğiz.

Facebook ve Instagrama Müzik Desteği Geldi

Sorulara Müzik İle Yanıt

Instagram storylerinde gördüğümüz soru kısmına gelen sorular müzik ile cevaplanabilecek ve storylerde paylaşılabilecek. Bu sayede insanlar ruh hallerini ve müzik fikirlerini paylaşabilecekler.

Yapılan Açıklama

 Facebook Uluslararası Müzik Yayıncılığı Direktörü Anjali Malhotra, yapılan güncelleme hakkında ise şöyle bir açıklamada bulundu: “Facebook ve müziğin çok özel bir ortak noktaları var: her ikisi de -özellikle bu zor zamanlarda- insanları bir araya getirerek bireysel ifadeye olanak sağlıyor. Birçok insanın kendilerini ifade etmelerini ve başkalarıyla bağlantı kurmalarını sağlayan müziğin, aynı zamanda Türkiye’deki topluluğumuzun en büyük tutkularından biri olduğunun farkındayız. Bu sebeple, Türkiye’deki müzik sektörünün önde gelen plak şirketleriyle işbirliği yaparak ülkedeki insanların müzik özelliklerine kavuşmasını sağladık. Böylece, Türkiye’deki insanların evde kaldıkları süreçte platformlarımız üzerinden farklı şekillerde paylaşım yapmalarını, birbirleriyle bağlantı ve iletişim kurmalarını ve eğlenmelerini sağlayacağız.”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0