Film ve Dizi Aramanıza Son Verecek Kanal ve Siteler

Pek çoğumuz boş zamanlarını dizi veya film izleyerek geçiriyor. Daha doğrusu izlenebilecek film veya
dizi bulmaya çalışarak geçiriyor. Burada kısıtlı olan boş zamanınızı film veya dizi aramamanız adına bunu sizin için yapan Youtube kanalları ve web sitelerinin en iyilerini derledik. İşte o siteler ve kanallar;

IMDB

Herkesin bildiği fakat pek çoğunun kullanmadığı bu site sadece filmleri veya dizileri puanlamıyor. Sizin için izlenebilecek filmleri ve dizileri de bir araya getirerek size kalite zaman geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca pek çok sayfadan farklı olarak güncel filmler dışında pek çok eski filmi önererek, sizi kalıpların dışına taşıyor.

https://www.imdb.com/

Filmler ve Filimler

Taha Ulukaya’nın 2015 yılında kurduğu Youtube kanalı pek çok kanaldan farklı olarak bir sadece izleyici gözüyle değil sektörden biri olarak filmleri değerlendirerek. İzleyicilere filmleri daha çarpıcı anlatarak filmi izleme aşkı uyandırıyor. Ayrıca kendisinin beynelmilel çapta pek çok ödül alan ‘ HİLE ’ dizisinin senarist ve yönetmeni bu yüzden filmler hakkındaki ,eleştiri yaparken sizlere filmlerin neden iyi veya kötü olduğunu çok daha iyi anlatıyor.

https://www.youtube.com/channel/UCZCUdSjhEFof8_dNn4e9maQ/about

Filme Gitmeden Önce

2014’ten beri Youtube’ta içerik üretiyor. aslında hepimizin film ararken pek çok kez uğradığı güzide bir kanal, yaptığı yorumlarla ve önerdiği pek çok filmden dolayı profesyonel bir izleyici olduğunu ve bazen de sırf takipçileri için piyasadaki kötü filmleri izleyerek izleyicilerini işkence olarak addettiği bu filmlerden uzak tutmayı görev bilmiş bir kanal. Çektiği pek çok vlog ile ünlü oyuncuları yakından tanımamıza ve çekilen filmlerin kamera arkasında, yaşanan olayları anlatarak gülmemize bazen de
şaşırmamıza neden olan güzel bir kanal.


https://www.youtube.com/user/filmegitmedenonce

Kafeinsiz

Diğer kanallar gibi profesyonel olarak değil. Daha çok sıradan izleyiciler gibi yaptıkları yorumlarla aslında bizim yorumlarımızı youtube’da seslendiren bir kanal, ancak film önerilerinde gayet nokta atışı yaptıkları önerilerle tavsiyelerine uyan izleyicilerini kolay kolay pişman etmeyen bir kanal.

https://www.youtube.com/channel/UC3jKkmwbXRxOFIy-PYmf54g

OBİÇİMSİNEMA

Türkçe olarak film öneri sitelerin başında gelen film ve dizi önerme işini bir üst noktaya çıkaran ve takipçilerine bu konuda son derece güven veren film ve dizi öneri sayfası. Bu sayfa sadece film ve dizi önerisi dışında; film festivalleri, yönetmenlerle yapılan röportajlar ve onların kısa biyografileriyle takipçilerine her türlü hizmeti yapıyor. Kısa filmlere pek ilgisi olmayan bizleri bile pek çok kısa film ile tanıştırarak sineman sektörünün pek çok yönü olduğunu bize gösteriyor. Sinema dünyasında yaşanan pek çok olaydan bizi haberdar ederek, aslında bizi bu sektörünün içine sokuyor. Bu yüzden yaptıkları önerilerde aslında bizi pek çok şekilde etkileyip bize inanılmaz film ve dizi önerileri yapıyor.

https://obicimsinema.com/

MOVIE-MAP


İsmini belki daha hiç duymamış olabilirsiniz. Fakat bu siteye severek izlediğiniz filmlerden herhangi birini arama bölümüne yazarsanız. bu site sizin için o filmin benzeri olan fimleri size önermeye başlıyor sizde bunlardan birine tıklayarak, filme bakıp izlemeye karar verebilirsiniz. Bu sayede ilgi alanınıza yakın filmleri daha hızlı bularak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

https://www.movie-map.com/

INSTANTWATCHER

Yapımcı şirketler ve platformlardan bağımsız olarak kurulan bir site. Bu sitede farklı olarak pek çok filtre özelliği ile kıyıda köşede kalmış pek çok filmi bulmanızı sağlıyor ve bazen de aslında sürekli önümüze çıkan ama bir türlü izlemediğimiz filmleri göstererek aslında pek çok filmi fark etmemizi
sağlıyor.

https://instantwatcher.com/

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0