Google Meet, 16 Kişiyi Tek Bir Ekranda Gösterecek

Son zamanlarda video konferans uygulamaları ciddi şekilde ivme kazandı ve kazanmaya devam etmekte. Kullanıcıların aradığı özelliklerin başında ise en fazla kaç kişi ile görüşülebildiği olmakta. Bu yüzden Google Meet, konferansa katılan kişi sayısını arttırmış gibi gözüküyor. Çünkü güncellemeden önce Google Meet’e sadece 4 kişi katılabiliyordu.

Google Meet, 16 Kişiyi Tek Bir Ekranda Gösterecek

4×4 Modeli İle Tek Ekranda 16 Kişi

Gelen güncellemenin ardından 4×4 penceresi sayesinde tek bir ekranda 16 kişi sığmakta. İlk etapta bilgisayar kullanıcılarına aktif edilecek olan bu özellik ileriki zamanlarda diğer platformlarada eklenecek. Sağ altta bulunan Daha Fazla menüsünden Düzeni Değiştire tıklayarak diğer pencere modlarınıda görebilirsiniz.

Yeni güncelleme ile gelen tek yenilik bu değil elbette. Google Meet, düşük ışık koşullarında yapay zeka aktif bir rol üstleniyor ve katılımcıların çok daha net bir şekilde görüntülenmesi için ekrana yansıyan görüntüyü optimize ediyor. Bu özelliğin de ilk başta mobil cihazlara sunulması, ardından bilgisayarlara gelmesi bekleniyor.

Ayrıca Google Meet yeni gelen güncelleme ile arka plandaki rahatsız edici sesleri de engelleyecek. İşte bu özellik ile ilgili bir video;

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

One thought on “Google Meet, 16 Kişiyi Tek Bir Ekranda Gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0