İnstagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram uygulamasını her geçen gün binlerce kişi paylaşım yaparak zaman geçirmektedir.Bazı kullanıcılar belirli nedenlerden dolayı Kişisel veya İşletme hesaplarını silmektedir , sizde kullanmış olduğunuz veya önceden silmiş olduğunuz İnstagram hesabınız geri almak istiyorsanız makalemize inceleyiniz.

İnstagram silinen hesap nasıl geri alınır ?

İnstagram kullanıcı adınız ile hesabınızı teyit ettiğinizde hesabınızın kesin olarak silindiğinden emin olunduğunda geri alma işlemlerini uygulayabilirsiniz.Destek ekibi bu ve bunu gibi bir çok sorun için kullanıcılarına sunduğu instagram hesabı geri alma formu araçılığı ile yardımcı olmaktadır.Hesabınızı geri almak için adım adım ilerleyelim

  • Aşağıda verilen linke tıklayınız

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Adreste verilen siteye ulaşım sağladıktan sonra

  • İlk başta ki sorunun cevabını “Hayır” olarak seçin.
  • Nüfus cüzdanınızda ki “isminizi” ve “soyadınızı” girin.
  • Instagram “kullanıcı adınızı” girin.
  • Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu “e-posta” adresinizi girin.
  • Ve bulunmuş olduğunuz “ülkeyi” yazın.
  • Burada ki alanları doldurduktan sonrasında “Gönder” butonuna basın.

Akabinde eğer bilgileriniz doğru girilmiş bir şekilde ise mail kutunuzu açtığınızda “The Instagram Team” dan yani destek ekibinden geri dönüş maili alacaksınızdır. Mail de size sayılardan oluşmuş bir kod verilecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi istenecektir.. Çektiğiniz fotoğrafta dikkat etmeniz gereken nokta elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. Maili fotoğrafınız ile cevaplayabilirsiniz.

İşlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra İnstagram destek ekibi tarafından formunuz incelenme sürecine alınacaktır.Kullanıcıya sunulan bu süreçte destek ekibine gelen bilgiler doğrultusunda herhangi bir politika ilhali yok ise instagram hesabınızı size yeniden aktif edecektir.Politika ihlali uygulanmış bir hesap için geri alma işlemi yapmış iseniz hu durumda hesabınız aktif edilmez ve geri alma işlemeni gerçekleştiremezsiniz.

 

 

+1
3
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

One thought on “İnstagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0