Kitap Okumayı Sevenlerin Severek Kullanacağı 7 Uygulama

Teknoloji gün geçtikçe gelişmekte ve bazı şeylerin yerini almaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile ileride kitapların yerini e-kitaplar alacak gibi gözüküyor. Tabii ki tamamen değil. İleride hala kitaplardan okumayı sevenler olacaktır. Ayrıca evde kalmak zorunda kaldığımız bu zor günlerde kendimizi geliştirmek adına kitap okumak veya dinlemek evde yapabileceğimiz en iyi aktiviteler arasında yer alıyor. İşte severek kullanacağınız o 7 uygulama;

1. Moon Reader

Moon Reader e-book uygulaması

Piyasadaki en iyi e-kitap uygulamalarından bir tanesi. İçinde barındırdığı özellikler ile istediğiniz gibi yazı tipi, ,satır aralığı, renk gibi şeyleri kullanabilme imkanı sağlıyor. Dropbox sayesinde kaldığınız yeride kayıt edebiliyorsunuz. Ayrıca İngilizcenizi geliştirmek amacıyla da bu uygulamayı kullanabilirsiniz çünkü ücretsiz birbirinden farklı İngilizce hikayeler ve romanlarda bulunmakta.
İndirmek için: Android

2. Wattpad

wattpad ücretsiz e-kitap uygulaması
wattpad ücretsiz e-kitap uygulaması

Çoğu kişinin duyduğu bir uygulama olan Wattpad, 100 milyon indirme barajını geçerek son zamanlarda ciddi bir ivme kazanmış olan uygulama. Fakat bu uygulama diğerlerinden farklı olarak kendi hikayenizi yazıp paylaşıyor ve başkalarının hikayelerini okuyorsunuz. Söylemeden geçmeyelim çoğu hikaye pek kaliteli değil fakat istisna bazı güzel hikayeler çıkmakta.
İndirmek için: Android ve iOS

3. Audible

audible e book

Audible, daha çok kitap okumaktan ziyade, kitapları dinleyebileceğiniz bir uygulama. Audible ayrıca biz Amazon şirketidir. Gözünüzün yorulmamasını istiyorsanız veya bir işle uğraşırken okumak istediğiniz kitapları bu uygulama sayesinde dinleme imkanı sunmakta.
İndirmek için: Android ve iOS

4. Goodreads

goodreads ücretsiz e-kitap uygulaması

Bu uygulama için kitapseverlerin en çok uğradıkları uygulama diyebiliriz. Çünkü bu sitede yeni çıkan kitapları takip edebilir, kitaplar hakkında diğer insanların yorumlarını okuyabilir, okuma listesi oluşturabilir ve okuduğunuz kitaplar hakkında yorumlar yapabilirsiniz.
İndirmek için: Android ve iOS

5. Kobo

Kobo ücretsiz e kitap uygulaması

Bu uygulamada ise beş milyondan fazla e-kitap ve çizgi roman bulunmakta. Ayrıca okuduğunuz kitapları yorumlama, sosyal medyada paylaşma ve not alma gibi işlevlere sahip. İsterseniz kitaplar hakkında diğer kullanıcılar ile tartışabilirsiniz.
İndirmek için: Android ve iOS

6.Aldiko

Sade bir temaya sahip olan bu uygulamayı kullanmak çok basit. Ücretli ve ücretsiz indirdiğiniz kitapları istediğiniz gibi düzenleme fırsatıda mevcut. Satır aralıkları, yazı tipi, arka plan renkleri istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.
İndirmek İçin: Android ve iOS

7. Kindle

Kindle e-book uygulaması

Bir diğer Amazon yapımı olan Kindle, kendi mağazasında binlerce e-kitap, dergi ve çizgi roman barındırmakta. Bu uygulamada kendiniz satın aldığınız ürünleri veya Amazondan aldığınız kitapları bu uygulamaya aktarıp hemen okuyabilirsiniz. Ayrıca kaldığınız kısımları senkronize edip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
İndirmek için: Android ve iOS

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

One thought on “Kitap Okumayı Sevenlerin Severek Kullanacağı 7 Uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0