MUSTAFA VARANK’TAN SEVİNDİREN AÇIKLAMA

Bakan Varank'tan sanayi üretimi değerlendirmesi - Sondakika ...

Pek çok sektöre büyük zarar veren corana virüsü milli aracımızın durumunu ne kadar etkiledi ? Bugün telekonferans üzerinden yaptığı açıklamalar ile durumu aydınlatan Mustafa Varank şu demeçleri verdi.

Corana virüsü nedeniyle pek çok zarar gören ya da kapanan firma olsa da yerli aracımız olan ‘TOGG’a herhangi bir büyük zarar gelmediğini açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank . Açıklamasına şu şekilde devam etti.Virüsün etkileri ne kadar geniş çapta olsa da yerli aracımız olan ‘TOGG’ un araştırma-geliştirme faaliyetlerine büyük çapta bir zarar vermediğini, Gemlik’te temeli atılması beklenen fabrikanın temel atma tarihiyle ilgili öteleme olmayacağını belirtti.

Yerli otomobil ön sipariş başvurusu ne zaman nasıl yapılacak? CEO ...

Açıklamasının devamında.Mesai arkadaşlarımızın şuan İspanya, Almanya, Güney Kore, İngiltere ve İtalya gibi potansiyel tedarikçiler ile görüşmelere devam ettiklerini . Fabrikanın şuan ÇED (Çevresel etki değerlendirme) raporunu bekleme aşamasında olduklarını sonrasında ise 10 gün süreceği düşünülen zemin etütleri ile fabrikanın depreme ve diğer sismik hareketlere karşı nasıl korunacağı planına geçileceğini açıkladı.

Yerli aracımızı otomotiv sektöründeki pasta payını büyütmek adına Renault şirketinde pazarlama ve satış genel direktörlüğünü yapmış olan otomobil sektörünün deneyimli isimlerinden Talin YILDIZ’ı TOGG’un bünyesine CMO gelerek Pazarlama alanını güçlendirilmiştir. Ve sözlerine son olarak yerli aracımızın Avrupa Birliğine yaptıkları yerli otomobil tasarımınını tescillediklerini belirterek açıklamasını burada bitirdi.

Yerli otomobil için: Talin Yıldız TOGG CMO'su oldu - ShiftDelete.Net

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0