Oyun Konsollarına Ek Vergi Yolda!

Türkiye’de oyuncuların bir çoğunun beklediği Playstation 5 ve Xbox Series X için kötü haber geldi. Birçok oyuncu Playstation 5 tanıtılır tanıtılmaz şimdiden para biriktirmeye başladı. Çünkü dolar kurundan dolayı bu ürünün ülkeye girişinin yüksek bir fiyatta geleceğini tahmin ediyorlar. Tüm bu vergilerin ardından şimdi de yeni bir ek vergi geldi. Bu vergi 2 aşamalı olarak gelecek. İşte haberin devamı;

Vergi Gelen Ürünler

Resmi gazetede yayınlanan habere göre işte bu ürünlere de ek vergi geldi:  Kauçuk iplikler, tutkallar, plastik plaka/levhalar, demir veya çelikten vidalar, plastik ve metal düğmeler, bazı kaynak telleri, kağıt kesme makinaları, hava perdeleri, transformatörler, redresörler, sesli işaret cihazları, kesintisiz güç kaynakları, hoparlörler, röleler, multimetreler, saatler, kronometreler, aydınlatma cihazları aksam ve parçaları, hidrolik presler, video konsolları, bayram ve karnaval eşyası, sirk eşyası, çıtçıtlar ve bunların aksamları, golf sopaları ve açık hava oyunlarına mahsus eşyalar.

Ayrıca oyun konsolları, bilardo ekipmanları, tilt masaları, jetonlu oyunlar, takım halinde yarış arabaları gibi pek çok eşya yer alıyor. Kararda vergi oranı %5 ve %50 arasında belirlenmiş.

Oyun konsollarına ek vergi

2 Aşamalı Vergi

Resmi Gazetede yayınlanan bilgiler ışığında elde edilen bilgiye göre, 30 Eylül’e kadar %50, 1 Ekim‘den sonra ise %20’lik bir ek vergi devreye girecek. Yani biri bittiğinde bir diğeri devreye girecek. Bu da demek oluyor ki oyun konsollarının fiyatı bir hayli artacak.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

One thought on “Oyun Konsollarına Ek Vergi Yolda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0