PS5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı!

Bu yılın en çok beklenen ürünlerinedn olan Playstation 5’in kontrolcüsü DualSense bugün resmi hesapta oyuncular ile paylaşıldı. Resmi haber Playstation blog ve Instagram resmi hesabında paylaşıldı.

Sony DualSense

Playstation 4’ün kontrolcüsü DualShock 4 kablosuz kontrolcünün ardından bu kontrolcünün ismi değişti. Çünkü Sony oyuncuların artık kontrolcüyü ve oyunu hissetmelerini istemekte. Bu yüzden yeni kontrolcünün yeni ismi DualSense oldu.

PS5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı! İşte yeni DualSense 5
PS5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı! İşte yeni DualSense 5

DualSense’nin Özellikleri Neler?

Sony, DualSense’deki bütün yeni özelliklerin DualShock 4’ten aldıkları geri dönütler doğrultusunda yaptığını söylemekte.

3D Ses Teknolojisi ve Mikrofon: İlk başta DualSense’nin en ilgi çekici özelliği Tempest 3D AudioTech oldu. Çünkü Sony oyunculara daha gerçekçi bir deneyim sunmayı amaçlamakta. Ayrıca eskiden bulunan jak girişi yeni DualSense’de bulunmamakta. Bunun yerine içe gömülü mikrofon mevcut.

L1, L2,R1, R2 Tuşları: Geri dönütler doğrultusunda değişen bir diğer özellik L1, R1 tuşları oldu. Ele daha rahat oturması açısından biraz eğimli olmuş ve oyunculara ok atma, araba kullanma gibi becerileri daha fazla hissettirmek amaçlanıyor.

Batarya: DualShock 4’te gerçekten iyi olan şarj süresi, DualSense’te daha da iyi bir hal alıyor ve  daha uzun oynanış ömrü vaat edildi.

Share Tuşu: Genel olarak bizim de ilk bakışta göremediğimiz Share tuşu Create olarak değiştirilmiş. Sony, bu paylaşma özelliğini daha da geliştirdiklerini belirtti.

Renk: Sony, bu sefer alışılmışın dışına çıkarak kontrolcüyü iki renk ve ışıklandırmanın yerini değiştirdiler. Bildiğimiz üzere diğer kontrolcüler genel olarak tek renkti.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

One thought on “PS5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0