TikTok’a Yeni Rakip Geliyor : Youtube Shorts

Kısa sürede hızla büyüyen platformlardan biri olan TikTok’a yeni rakip Youtube’dan geldi. TikTok’un bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birisi geniş bir müzik kütüphanesine sahip olması ve gençlerin bu müzikler ile danslarını harmanlamasıyla oluştu. Youtube’unn yaptığı olay ise her zamanki gibi çok tutan bir ürünü satın alamayınca aynısını oluşturma taktiği. Ama Youtube’unn bir avantajı var bu da Youtube’daki istediği müzikleri kullanabilme özelliği olacaktır. Çünkü Youtube’da sınırsız müzik kapasitesi var.

TikTok için hızlı büyüme dönemi sona erecek.

Youtube yeni bir TikTok uygulaması yaratıyor

Yıl sonuna kadar çıkması planlanan Short uygulaması şu an bazı kişiler tarafından test aşamasında. Bu hızla yapım aşaması devam ederse yıl sonundan önce çıkması ön görülüyor. YouTube sözcüsü ise e-posta üzerinden yeni özellik ile ilgili daha fazla bilgi istenmesine cevap olarak: “Söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” ifadelerini kullandı.

The Information tarafından paylaşılan bilgilere göre, TikTok ile benzer şekilde uygulama içerisinde insanların yüklediği kısa videolar listelenecek. YouTube Müzik’te yer alan herhangi bir parçayı kullanarak videolar oluşturulabilecek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0