Turizm Alanında Türkiye’yi Dünyaya Tanıtacak Site Yayınlandı!

Türkiye’ye coğrafi konumundan dolayı yaz kış turistler gelmekte ve bazı turistler Türkiye’ye geldikten sonra tekrar gelmek istiyor. Ayrıca Türkiye turizm alanında doğal güzelliklerini göstermek için liveturkey.com adında bir internet sitesini yayınladı.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapmış olduğu işbirliği ile ülkemizin turizm pazarında yerini alması için bir site yayınladı. Bu sitede istediğiniz müzeyi sanal ortamda gezebilme imkanıda bulunmakta.

Uluslararası Olarak Tanıtılıyor

Sitenin içerikleri İngilizce olarak yazılmış ve bu sayede site, ülkemizi uluslararası olarak tanıtmakta. Ayrıca Turkeylicious kategorisi içinde Türklere özgün yemekleride video olarak yabancı turistler görebilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ünlü şeflerin katılımıyla Türk yemeklerinin yapım videolarını yayınlayacak site, önemli müzelerimizin sanal turlarına yönlendirecek, Türkiye’de yapılabilen macera ve doğa sporları için bir tanıtım platformu olarak ülkemize seyahatle ilgili ilham verecek. Ayrıca, ‘liveturkey.com’ adresinde küresel turizm tüketicilerine evlerinde geçirdikleri süre boyunca Türkiye’yi deneyimleme fırsatları sunulacak.” dedi. 

İşte Türkiye’nin tanıtım amaçlı paylaşılan o video;

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0