Türk Telekom ve Turkcell Evdeki İnternet Hızlarını Artırdı

Tüm dünyayı etkisi alan koronavirüs salgını sebebiyle çoğumuz bu günlerde evde kendimizi karantinaya almış bulunmaktayız. Bu sebepten dolayı çalışanlar ve öğrenciler evden eğitim görmeye ve çalışmaya devam etmekte. Hatta internet kullanımı son günlerde epey arttı. Bu yüzden Turkcell ve Türk Telekom evde internet kullananların internet hızlarını artırarak kullanıcıları için yardımcı olmayı amaçlıyor.

Elde edilen bilgilere göre Turkcell Superonline kullanıcıları için bu süreçte evde yoğun internet kullanımını hızlandırmak amacıyla en düşük download hızını 50 Mbps’ye, upload hızını ise 20Mbps’ye çıkarttı. Bu hızdan 15, 25 ve 35 Mbps hızda internet kullanan kullanıcılar yararlanacak. Ayrıca bu uygulama 31 Mart 2020 tarihinde kadar devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde ise Turkcell’in ardından Türk Telekomda evden internet kullanıcılarının hızlarını arttırdı. Elde edilen bilgiye göre fiber ve VDSL kullanıcılarının internet hızı 2 katına çıkartıldığı öğrenildi fakat ADSL kullanıcılarının internet hızlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Türk Telekom ise bu hız artışını 1 Haziran 2020 tarihine kadar devam ettireceğini duyurdu. Buradan yapılan açıklamayı görebilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

One thought on “Türk Telekom ve Turkcell Evdeki İnternet Hızlarını Artırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0