Evde Kendinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz Eğitim Uygulamaları

Koronavirüs salgını sebebiyle çoğumuz evde kalmak zorundayız. Hem kendi sağlığımız için hem de diğer insanların sağlığı için. Bu yüzden birçok boş zamanımız var ve bu zamanı etkili olarak geçirmek bizlerin elinde. Boş zamanlarınızda yeni aktiviteler yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Mesela İngilizce öğrenmek hepimiz için en iyisi olabilir. Çünkü İngilizce artık dünya dili ve herkesin konuşması gerekmekte. Bu yüzden bizde sizlerin evde zamanınızı yararlı geçirebilmeniz için ücretsiz eğitim programlarını derledik. İşte o liste;

YOUTUBE

Evde  Kendinizi Geliştirebileceğimiz Ücretsiz  Uygulamalar

Pratik ve teorik olarak pek çok eğitimi ücretsiz olarak alabileceğimiz bir yer ancak pek çoğumuz bu özelliğini göz arda ediyoruz ancak youtube’un bize sunduğu eğitimlerle araba tekerleği değiştirmekten tutun yapay döllenmeyi nasıl yapacağınıza kadar pek çok konuda eğitim veren insanların videolarıyla dolu bu günlerde aslında zaman geçirebileceğiniz en faydalı ve kullanışlı sitelerden biridir diyebilirim .

KHAN ACADEMY

Evde  Kendinizi Geliştirebileceğimiz Ücretsiz  Uygulamalar

İsmi sizi şaşırtmasın türkçe bir site ve uzaktan eğitim konusunda dünya çığır açmış kar amacı gütmeyen bir kuruluşun sitesi çıkış noktaları ise “herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim” hocalarının kalitesiyle ve pek çok konuda eğitim veriyor. Ayrıca çocuklar içinde güncel MEB müfredatına uygun ders videoları var.Yetişkinler için ise üniversitelerde verilen bazı lisans programlarını ücretsiz bir şekilde sunuyor .

GOOGLE DİJİTAL ATÖLYE

Google dünyada pek çok ücretsiz eğitim vermekte ülkemizde bunu dijital atölye adıyla yapmakta üstelik verdiği derslere katılarak, ücretsiz sertifikalar edinebilirsiniz ve bu sertifikalarla CV ‘nizi güçlendirecek ve belki de pek çok iş teklifi almanıza yardımcı olacak . ve ya evinizde bilgisayarınız başında nasıl para kazanacağınızı göstererek size ek gelir kapısı oluşturacak .

DUOLİNGO

Evde  Kendinizi Geliştirebileceğimiz Ücretsiz  Uygulamalar

Aslında dünyada pek çok ücretsiz eğitim veren programlar var ve bu programlar bunu internet üzerinden de yayınlıyor. Ancak bunların çoğu İngilizce ve ülkemizdeki çoğunun kişinin İngilizce bilmediği için aslında bu programlardan faydalanamıyor ya da hiç haberi olmuyor. İşte bu yüzden bu konuda İngilizcenizi geliştirmek için ücretsiz eğitim veren sitelerden biri Duolingo üstelik mobil versiyonu ile eğitiminizi her yere taşıyabilirsiniz Duolingo’nun diğer sitelerden farklı olarak seçtiğiniz seviye ve konulara göre size özel bir program ayarlaması ayrıca günlük kaç dakikanızı ayıracağını söyleyerek size haftalık program yapsını isteyebiliyorsunuz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0