Vergi Değişiklikleri Nedeniyle Apple, Türkiye’de App Store Fiyatlarını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Teknoloji devlerinden birisi olan Apple, vergi oranlarındaki yapılan değişiklikler nedeniyle App Store’de bulunan uygulama ücretlerini değiştirmeye başladı. Bu fiyat değişikliği sadece Türkiye değil diğer ülkelerde de geçerli oldu.

Cupertinolu teknoloji devi, yaptığı yeni açıklamayla birlikte belirli ülkelerde fiyat değişikliğine gideceğini ifade etti. Fiyatların arttığı ülkeler arasındaysa Şili, Meksika, Suudi Arabistan ve Türkiye yer aldı.

%18 KDV ve %7,5’luk Dijital Hizmet Vergisi

App Store

App Store’nin yaptığı açıklamadan sonra bildiğimiz vergiler dışında bir diğer vergi türü daha gözler önüne serildi. Bu yeni verginin adı Dijital Hizmet Vergisi oldu. Bu vergi adı altında %7,5’luk bir vergi alınacağı açıklandı.

Geliştiriciler, tüm bu değişikliklere ayak uydurabilmek için Apple’ın geliştirici sitesinden güncellenmiş ücretlendirme tablolarına erişebilecek. Uygulamalarının ücretini, abonelik ücretlerini ve uygulama içi satın alımların ücretlerini değiştirme imkanına sahip olacak olan geliştiriciler, mevcut aboneleri için eski fiyat tarifesini devam ettirme seçeneğini de tercih edebilecek.

Apple, yeni fiyatlandırmanın ne zaman yürürlüğe gireceğine dair net bir açıklamada bulunmamış olsa da fikir sahibi olmamıza yetecek bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre önümüzdeki birkaç gün içerisinde fiyatların değişeceği belirtildi.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

7 thoughts on “Vergi Değişiklikleri Nedeniyle Apple, Türkiye’de App Store Fiyatlarını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0