Whatsapp Görüntülü Konuşma Katılımcı Sayısı Artıyor

2014 yılında Whatsapp’ı da bünyesine katan Facebook, Whatsapp’ı geliştirmeye devam ediyor. Facebook, Whatsapp’ı aldığı günden beri Whatsapp ciddi şekilde ilerleme kaydetti. Ayrıca dünya genelindeki salgın sebebiyle çoğu insanın evde olmasından dolayı video konferans uygulamalarında ciddi derecede artış yaşandı. Geçtiğimiz günlerde ise Google Meet, katılımcı sayısını tek bir ekranda 16 kişiye kadar çıkartmıştı. İsterseniz o haberimizide buradan okuyabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Katılımcı Sayısı Artıyor

Kullanıcılardan Tepki

Geçtiğimiz aylarda Whatsapp, video konferansa katılımcı sayısını 4 kişi olarak belirlemişti. Fakat bu sayı kullanıcılar için çok azdı. Bu yüzden Zoom gibi uygulamalar rövanşa geçti. Bu geri bildirimlerin ardında Whatsapp’ta katılımcı sayısını arttırmak zorunda kaldı.

Son zamanlarda ciddi bir ivme kazanan Zoom hakkında güvenlik önlemlerini sıkı tutmadığı gerekçesiyle şirket hakkında birçok iddia ortaya çıktı. Whatsapp ise bunun önüne geçebilmek adına konuşmaları da uçtan uça şifreleme tekniğini kullanacak.

Şu anda Facebook resmi bir açıklama yapmadı fakat ilerleyen günlerde katılımcı sınırını göreceğiz. Büyük ihtimalle 8 ya da 12 kişi olacak gibi tahmin edilmekte.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0