Xiaomi, 80 Watt Kablosuz Hızlı Şarj Teknolojisini Duyurdu

Son zamanlarda hızlı bir şekilde yükselmeyi başaran Xiaomi, şimdi de yeni kablosuz hızlı şarj cihazını duyurdu. 80 Watt’ı destekleyebilen bu kablosuz hızlı şarj teknolojisi 4.000 mAh kapasitesine sahip bir bataryayı 19 dakika gibi kısa bir sürede doldurabilmekte. Bu yeni teknolojinin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair kesin bir tarih belirtilmedi.

Teknoloji şirketi olan Xiaomi, yapmış olduğu bu teknolojik cihaz sayesinde akıllı telefon sektörünün yönünü değiştirecek gibi gözükmekte. Xiaomi, yapmış olduğun bir etkinlikte kablosuz hızlı şarj cihazını duyurdu. 80 Watt’ı destekleyebilen bu kablosuz hızlı şarj teknolojisi 4.000 mAh kapasitesine sahip bir bataryayı 19 dakika gibi kısa bir sürede doldurabilmekte. Bu batarya kapasitesini ayrıca %50’sini doldurabilmek için sadece 9 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayabiliyor.

Xiaomi, 80 Watt Kablosuz Hızlı Şarj Teknolojisini Duyurdu

Xiaomi, bu cihazı düzenlediği etkinlikte tanıtmasına rağmen kullanıcıların kullanımına ne zaman sunulacağı konusunda henüz bir bilgi paylaşmadı. Bu sebepten dolayı ülkemize ne zaman geleceği ve hangi cihazları destekleyeceği de kesin olarak bilinmemekte. Ancak sektörün önde gelen isimleri, 2021 yılında 100 watt hızlı şarj desteğinin bir standart haline geleceğini savunuyorlar. Bu yüzden Xiaomi’nin yeni hızlı şarj teknolojisi, çok da şaşılacak bir durum değil.

İşte Xiaomi’nin Tanıttığı Kablosuz Hızlı Şarj Cihazının Videosu

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

14 thoughts on “Xiaomi, 80 Watt Kablosuz Hızlı Şarj Teknolojisini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0