Ziya Selçuk’tan Okulların Açılış Tarihi İle İlgili Önemli Açıklama

Bakan Ziya Selçuk, Bugün katıldığı NTV programında virüs nedeniyle eğitimde yaşanan aksaklıkları değenlendirdi. Ve kendisine yönlendirilen soruları cevaplandırdı. Soruların başında eğitime ne zaman başlanacağı ilk sorulan oldu ?

Bakan bu soruya çok fazla maruz kaldığını ancak bu soruya net bir cevabının olmadığını ancak açılış tarihi ile ilgili olarak ,bilim kurulu ve cumhurbaşkanımız ile konuyu ilerleyen günlerde konuyu masaya alıp ne zaman açacaklarını hakkında münakaşa edeceklerini bildirdi.

Bakan Selçuk’a okulların yeniden 30 Nisanda açılacağı hakkında dedikodular hakkında ne diyeceği sorulduğunda ?

Bakan Selçuk, konunun önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bilim kurulu ile yeniden masaya yatırılacağını ve kararın çok kısa bir zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

Okulların hangi ayda açılırsa açılsın planlamaların hazır olduğunu dile getiren Ziya Selçuk, şöyle konuştu:

* Bizim için mayıs, haziran ayları çok önemli. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine bağlı olarak dünyadaki ve Türkiye’deki duruma bakarak mayıs, haziran aylarını değerlendirmek bizim açımızdan çok kritik. Diyelim ki bu tür bir durum söz konusu olmadı.

* O zaman bizim için temmuz ve ağustos ayları, daha çok tatil olarak değerlendirmek istediğimiz aylar. O nedenle ağırlıklı olarak mayıs, haziran aylarını çok önemsiyoruz.

* Bu senaryo gerçekleşmezse Eylül ve Ekim ayları bizim açımızdan çok kritik. Hem mayıs, haziran önemli, hem de eylül, ekim önemli. Bunların hepsi için gün gün, hafta hafta planlarımız hazır.

Bakan Selçuk, telafi eğitimlerini de mayıs-haziran ile eylül-ekim için daha ağırlıklı olarak düşündüklerini kaydetti.

İlerleyen günlerde LGS YKS gibi sınavlar hakkında duyurular yapacağı bildiren Ziya Selçuk ögrencilerimizin aklındaki soru işaretlerini bitireceğini açıkladı ve evlerinde derslerini aksatmamalarını , ve 23 Nisan çocuk bayramlarını en içten duygularıyla kutlayarak açıklamasını sonlandırdı.

+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0Shares
0